Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
  • Hi

    if im right you sell a product at 10 kilos for $10, you then have to display 1 kilo is $1.

    if thats correct. then you can use GF at $250 then $100 a year, which will give you an elegant solution with calculations

    or maybe you could you change the variation name to

    Varaitaion A @ $1 per kgs
    Varaitaion B @ $1.25 per kgs

    which is free.

    Mark

    Hi gereby,

    did you find a solution?

    cheers

Viewing 2 replies - 1 through 2 (of 2 total)
  • The topic ‘additional field "base price" at product variations’ is closed to new replies.